سبد معیشت 13 میلیون تومان حقوق کارگر 8 میلیون!

افزایش حقوق کارگران باید بر اساس نرخ واقعی تورم باشد

آفتاب نیوز :

رسول گرگیج گفت: نرخ تورم در کشور بیش از 40 درصد است و در شرایط فعلی قدرت خرید جامعه کارگری بسیار کاهش یافته است. انتظار می رود دولت به هر شکلی برنامه ای اصولی برای بهبود وضعیت معیشتی کارگران داشته باشد. کمیته حقوق و دستمزد کشور در سال جاری هزینه زندگی را 13 میلیون تومان تعیین کرد در حالی که کارگر 8 میلیون تومان حقوق دریافت می کند. امروزه کارگران کمتر از حداقل هزینه زندگی با این دستمزدها هستند.

این فعال کارگری تصریح کرد: متاسفانه عرضه نیروی کار در بنگاه های تولیدی منطقه چندان مناسب نیست و کارفرمایان; کارگران به دلایل مختلف اخراج می شوند. بدون شک قراردادهای 3 و 6 ماهه تضمین کننده کار کارگران نیست.

گرگیج تصریح کرد: مشکلات جامعه کارگری باید در ابعاد مختلف مورد توجه قرار گیرد و حقوق کارگران با توجه به تورم و معیشت کارگران تعیین شود. در این شرایط دولت باید به طبقه کارگر کمک ویژه کند.

وی افزود: دشمنان انقلاب اسلامی همواره تلاش کردند تا جامعه کارگری را در مقابل نظام قرار دهند اما با درایت مردم نتوانستند به این هدف برسند. زحمتکشان همیشه ثابت کردند که پای نظام و انقلاب ایستاده است.

وی خاطرنشان کرد: جامعه کار و تولید عامل اصلی رشد و توسعه کشور است اما کارگران باید در این جامعه احساس راحتی کنند. در این راستا ایجاد امید در جامعه کارگری و صنعتی بسیار مهم است.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
مشارکت مردمی در نوسازی ات بات، مجید نامجو معاون توسعه و بازسازی اتبوت اردبیل.رتبه بندی معلمکاظم علیایی، عسگر خاچیلوکارلوس کی روش، رئیس بخش تستدانشگاه، دانشگاه بوعلی سینو، 2 درصد از بهترین دانشمندان جهان، معاون تحقیقات و فناوریدانشگاه، دانشگاه بوعلی سینو، رزرو خوابگاه، دفتر دانشجوییدانشگاه بوعلی سینو فراخوان پذیرش مدرس غربالگری متقاضیانبارگاه عقیله بنی هاشم، عتبات، کربلاموکب های استان سمنون، راهپیمایی اربعین حسینی، ستاد بازسازی عتبات عالیات استان سمنون جناب آقای جابر دوست محمدیان09102006753